Urbantransport.kiev.ua
Виберіть мову:
Українська | English
Urbantransport.kiev.ua Urbantransport.kiev.ua
Швидкий перехід до галерей

Виберіть місто
Кальярі

Кальярі є столицею Сардинії і розташоване у південній частині острова. Населення міста становить близько 160.000 жителів, а з урахуванням найближчих передмість (Assemini, Capoterra, Elmas, Monserrato, Quartucciu, Quartu Sant'Elena, Selargius, Sestu) – близько 500.000.

Трамвай у Кальярі функціонує з 17 березня 2008 року. Досить незвично як для ХХІ століття бачити трамвай з шириною колії 950 мм, але на це є свої причини. Таку ширину колії мав його попередник, таку ж ширину має частина залізничних колій, які обслуговуються Ferrovie della Sardegna (FdS) – підрозділом Trenintalia. Саме частину залізниці було електрифіковано й облаштовано під трамвайний рух. Цікаво, що якщо залізнична колія у межах міста була переважно двоколійною, то для трамваю залишили одну колію, а другу майже повністю розібрали, окрім кількох роз’їздів. На даний момент трамваї курсують за єдиним маршрутом Repubblica – Gottardo (сусідня їй залізнична станція називається Monserrato), виконуючи сім проміжних зупинок. Вже наступного року планується подовжити лінію у кількох напрямках: Gottardo (Monserrato) – Settimo S. Pietro (4 км), Gottardo – Policlinico (1,75 км, 4 станції).

Місто також має тролейбус, що працює з 22 грудня 1952 року. Як і в ряді інших міст Італії, на багатьох міських лініях замість тролейбусів зараз працюють тільки автобуси, хоча по місту й залишилося чимало дротів. Тролейбуси на даний момент є тільки на міжміській лінії в межах агломерації. Ця лінія обслуговується двома маршрутами – № 30 та 31, що мають спільну трасу у міській межі Кальярі, а в передмістях працюють у кільцевому режимі – № 30 за годинниковою стрілкою (Quartucciu – Quartu Sant'Elena), а № 31 – проти годинникової стрілки (Quartu Sant'Elena – Quartucciu).

Виберіть
Трамвай, ч.1
Трамвай, ч.2
© Kostj Kozlov, 2004-2011.
Last updated - 17.01.2011.